93. kapitola - Odcházení

27. října 2014 v 0:36 | TePa |  Srdci vlastní
... pomalými kroky do finiše... Užijte si kapitolu.

Vaše TePa

Byla jsem unavená k padnutí a v hlavě nedokázala najít jediné místečko, které by snad obsahovalo více barvy než obvykle. Pokoušela jsem si vybavit tváře rodičů nebo nejvýznamnější vzpomínky z dětství, ale i ty, jako by časem zapadaly prachem, když o ně nikdo s láskou nepečoval. Kdybych snad mohla cítit stejně silně jako před několika měsíci, snad by mě to i zarazilo. Dnes jsem viděla jen výhodu toho nepamatovat si.
Přejela jsem prsty po zábradlí na schodišti do patra a podvědomě pak mezi palcem a ukazováčkem rozetřela stoletý prach. Všude vládlo až zarážející ticho, jen občas jsem zaslechla Kráturu, jak za sebou táhne své staré nohy a snaží se rovnat věci, na jejichž pořádku už nesejde. Spíš po paměti jsem natáhla ruku po dveřích a lehce stiskla kliku, než jsem si uvědomila, že jsou pootevřené. Nakoukla jsem dovnitř a bezvýrazně pozorovala Jenny, která s úspornou neohrabaností házela své věci do tašky.
Byla do své práce tak zabraná, že si ani nevšimla, že už není sama, a tak jsem vklouzla dovnitř a trochu důrazněji zavřela dveře. Překvapeně nadskočila a zalapala po dechu.
"Ty taky?" zkonstatovala jsem, i když mi už dávno všechno prozradil její obličej. Vždycky se v něm dalo číst jako v knize.
"Není to tak, jak si myslíš," zvedla ruce v obranném gestu a upřeně se na mě zadívala. Čekala jsem na cokoli, co se mi tím pohledem snažila vnuknout, ale nic nepřicházelo.
"Doufala jsem, že se na mě takhle nikdy nepodíváš," řekla pak najednou. Docela tiše. Stála tam a dívala se na mě těma svýma najednou až příliš velkýma očima a já si uvědomila, že je zraněná. Nerozuměla jsem tomu. Myslela jsem, že zraněná bych měla být já… Ale stará pravidla už jaksi nedávala smysl, takže jsem se klidně mohla mýlit.
"Jak?" Polkla.
"Jako bych byla zbabělec, jako bych tě zradila."
"Nezradilas mě, Jenny," zívla jsem. "A nemyslím si, že jsi zbabělec. Jestli jím někdo je, jsem to já. Připustit si pravdu není zbabělost."
"Takhle nemluv." Byla zaražená a překvapeně pozorovala můj bezvýrazný obličej. "Nevzdávej se." Uchechtla jsem se, skopla si z nohou boty a položila se na postel.
"Jenny, podívej se na sebe, než něco takového řekneš." Otřásla se a já si uvědomila, že ten, kdo ji zraňuje, jsem asi já.
"Neutíkám, Tess."
"Tak proč jsi nám o tomhle všem neřekla?" pozvedla jsem obočí.
"Vím, jak to vypadá, ale já… Nedokážu si to dost dobře ospravedlnit ani před sebou, natož před vámi," sevřela si ruce a váhavě začala znovu házet věci do tašky. S každým dalším tričkem jsem cítila tlumené píchnutí u srdce, bylo ale vzdálené natolik, že mi bylo v podstatě cizí. Jako vzpomínky. Dávno zapadané prachem…
"Nemusíš se přede mnou obhajovat. Máš svůj život a právo naložit s ním, jak chceš." Skousla si ret.
"Tess..."
"Jsem unavená z toho, jak po mně každý chce rozhřešení. Neospravedlním vaše rozhodnutí, já je udělat nemusela." Povzdechla jsem si. "Jsem unavená... Pokud mi chceš něco říct, řekni mi to přímo."
"Vždycky jsi byla jedna z nejsilnějších, Tess. Co se stalo?"
"Co se stalo?!" přeskočil mi hlas. "Podívej se kolem sebe, Jenny. Všechno je v troskách. Všechno, v co jsem chtěla věřit, je v troskách. Byla to jen hra? Sny? Plané naděje? Odešli jsme ze školy s pocitem, že nám patří svět, ale všechno to byla jen hloupá, HLOUPÁ chyba. Mysleli jsme, že stačí cítit správnost našeho rozhodnutí, ale chybělo nám všechno to zásadní a důležité… Nikdy jsme se nedokázali ztotožnit s něčím v jádru naprosto elementárním, s něčím, v co bychom mohli všichni bezvýhradně věřit a co by nás vedlo kupředu. Od začátku…"
"Nech toho! Nebudu tady stát a poslouchat, jak se vzdáváš, Tess."
"Dlouho ani nebudeš muset."
"Au, Tess," zamračila se.
"Nebudu se omlouvat za upřímnost, Jenny." Lítostivě se na mě podívala.
"Co se to…"
"Chceš mi říct ještě něco?" Přimhouřila na mě oči, ale pak si prostě hlasitě povzdechla.
"Odcházím s Ericem." Bezvýrazně jsem na ni hleděla. "Potkala jsem ho na hlídce a… odchází do zahraničí. Půjdu s ním."
"Takže Hunt je naživu, ha?" prohodila jsem.
"Myslím, že ano."
"Myslíš?" pozvedla jsem obočí.
"Přiznávám, že je podezřelé, že se najednou objevil…" Potřásla hlavou. "Ale jsem rozhodnutá, ráno odejdu."
"Hodně štěstí, Jenny. Měj ho dost i za nás za všechny," přetočila jsem se na bok tak, abych byla čelem ke stěně.
"Remus je možná taky naživu." Ztuhla jsem. "Nevíme, jestli nás prostě jen nedokázal zkontaktovat. Možná se objeví."
"V tom příběhu je až příliš možná." Povzdechla si.
"Co budeš dělat?" Mému příliš opatrnému já se chtělo lhát, ale nakonec mě přemohla syrová pravda o přátelství.
"Přemístím se do Skotska."
"Do Skotska?!" vyjekla. "Jsi šílená? Probíhají tam nejkrutější boje a víc jak polovina skřetů se přidala k Voldemortovi!"
"Hm."
"Hm?! Tess, proboha, vezmi rozum do hrsti, nedělej to. Zůstaň tady se Siriusem a…"
"Sirius dneska odešel někam do háje," prohodila jsem a otočila se na druhý bok, čelem k Jenny.
"Zkusili jsme to, ale je konec… Půjdu do Skotska, protože věřím, že tam něco zmůžu. Ty jdeš podle svého svědomí s Huntem. Brumbála jsme neviděli už několik měsíců. Tady je všemu konec." Jenny stiskla rty do pevné linky.
"Můžeš jít s námi."
"Jasně, Jenny," uchechtla jsem se. "To není pro mě."
"Nemůžu tě tady nechat v takovém stavu."
"Lepší už to nebude," pokrčila jsem rameny a překulila se na záda. "Pošli mi pohled."
"Nejezdi do Skotska."
"Tam stále ještě existuje aktivní odboj. Mike je tam přes rok, pojedu za ním."
"Za Mikem?" zarazila se. "Ale…"
"Mike je můj hodně dobrý přítel a já nechci, aby ho zabili, pokud s tím můžu něco dělat. Pojedu tam a přidám se k němu."
"Ale Remus…"
"Nemůžu na něj pořád čekat, když může být… může…" Zhluboka jsem se nadechla. "Potřebuju něco dělat. Přes 3 měsíce jenom sedím a čekám. Nemůžu v tom pokračovat navěky."
"Tess..," vydala se ke mně. Odmítavě jsem se otočila zpátky čelem ke stěně.
"Nedělej to."
"Nemusíš se takhle izolovat, nepomůžeš nikomu."
"Pomůžu sobě. Nikoho jiného už ani nemám."
"To není…"
"Dobrou noc, Jenny. Hodně štěstí," natáhla jsem se pro deku a přetáhla si ji přes sebe.
"A-ale…" Ztěžka vydechla. "Dobrou noc."

Jenny se s každým dalším krokem bála, že si to rozmyslí, a tak nakonec šla tak rychle, že skoro běžela. Na konci ulice se ani neohlédla a rovnou se přemístila. Stále se jí srdce svíralo tak ostře, že nemohla dýchat. Ať už špatné nebo dobré, rozhodnutí už udělala a neměla by se jím zaobírat stále dokola. Ale Tess…
Ne, zakázala si v duchu, potřásla hlavou a rozhlédla se po ztemnělém lese, utápějícím se v ranní mlze. Je tady? Nebo to byla léčka?
A pak ho najednou uviděla. Stál napůl skrytý ve stínech, ale nemohlo být pochyb, že je to on. I když se k ní blížil, stále se ostražitě rozhlížel kolem.
"Myslím, že tě sem nikdo nesledoval, ale i tak bychom si měli pospíšit," chytil ji za ruku a pokračoval ve svižné chůzi. Jenny zklamaně zamrkala a pevně semkla rty, aby zadržela slzy. Když takhle šli už pár minut, nesnesla tu citovou vzdálenost mezi nimi a prudce trhla rukou k sobě.
"Ericu, ne, počkej," otřela si nos, aby tak dlaní zakryla třesoucí se bradu a upustila tašku na zem.
"Jenny, co to… Musíme zmizet," rozhlížel se kolem.
"Já vím, ale… bylo to tak zatraceně těžké," potáhla a Eric zaraženě pozoroval, jak celá rudne v obličeji a po spodních řasách jí dramaticky stékají slzy.
"Jenny?" zkusil opatrně a bůhví proč ztišil hlas. Natáhl k ní ruku, jako by byla nějaké divoké zvířátko, co ho každou vteřinu kousne.
"Mohl bys mě na chvíli obejmout?"
"Obejmout?"
"Je mi hrozná zi-zima," roztřásla se a Ericův obličej se na okamžik rozjasnil v němém porozumění.
"Pojď sem," chytil ji znovu za zápěstí a trhl s ním k sobě tak, aby mu padla přímo do náruče. Jenny jen spokojeně vydechla a zabořila mu nos do kabátu. Vyzařovalo z něj uklidňující a všeobjímající teplo, které jí pomohlo uvědomit si, že tohle je to jediné správné rozhodnutí, které mohla udělat. I kdyby sobecky ublížila celému světu, tohle by nikdy nedokázala jen tak obejít a zavřít před tím oči.
"Hmm," zamručela spokojeně a zabořila mu špičky prstů do zad.
"Dobrý?"
"Děkuju," zašeptala a pomalu se odtáhla.
"Takový já jsem, Jenny," řekl najednou a ona nechápavě nakrčila obočí. "Mysl se mi toulá někde, kde city neexistují. Pokud udělám něco podobně nevšímavého a chladného jako před chvílí, věř, že to není schválně. Je to prostě něco… v čem se cítím doma. Kdykoli budeš chtít vstoupit, můžeš, ale pravděpodobně nebudu vědět, jak ti otevřít." Pomalu se usmála a přejala mu prsty po čelisti.
"Pojďme pryč." Chvíli se jí zkoumavě díval do očí.
"Připravená?"
"A ty?" Neodpověděl. Prostě se zohl pro její tašku, přehodil si ji přes rameno a chytil ji za ruku, aby je oba přemístil bůhví kam.

"Lily, take Harry and go! It's him! Go! Run! I'll hold him off!"
"Avada Kedavra!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deny Deny | 28. října 2014 v 17:40 | Reagovat

RIP Potter family :(( jinak úžasná kapitolka :) jako vždycky ;) jen tak dál!! :)

2 Katy Katy | 4. listopadu 2014 v 20:16 | Reagovat

tady by se hodilo meme se zvednutým ukázováčkem, jak se snažíš něco říct a nemáš slov

parádní kapitola, chytla za srdce ;)

3 DorothyteP DorothyteP | E-mail | 19. července 2017 v 0:48 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170718

4 ArlenekiT ArlenekiT | E-mail | 22. července 2017 v 15:07 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

5 Carolynkep Carolynkep | E-mail | 4. srpna 2017 v 21:14 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

6 Carolynkep Carolynkep | E-mail | 5. srpna 2017 v 23:51 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

7 Carolynkep Carolynkep | E-mail | 6. srpna 2017 v 15:52 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

8 BethanyZtb BethanyZtb | E-mail | Web | 10. října 2017 v 22:26 | Reagovat

http://www.bestgamesblog.com/profile/111478/KarineHigin.html

9 Charlesglist Charlesglist | E-mail | Web | 23. října 2017 v 16:14 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/

10 AlysonIpz AlysonIpz | E-mail | Web | 29. října 2017 v 2:42 | Reagovat

https://youtu.be/UliqKNlmqEA

11 BethanyXea BethanyXea | 11. listopadu 2017 v 4:53 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrible experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stuff and cried about his anxiety. I totally told him to <a href=https://sta.sh/0jcli2nrvus>read more</a> and deal with it.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama