10. kapitola - Bradavice a urychlené sblížení Lilly a Jamese

8. srpna 2011 v 17:19 | TePa |  Ariana
Za název (stejně jako za obsah) se omlouvám, ale je originální, takže bohuŽEL :D

TePa

Příští týden jsem jela do Bradavic. Je to úžasná škola. Táta na mě neměl čas, ale řekl, že si mám vybrat jednoho učitele, u kterého budu ten den trávit. Přijeli jsme krátce před obědem. Táta si sedl za učitelský stůl, já byla pořád ve Vstupní síni a hovořila so brazem.
Zazvonilo.
Takový hluk jsem už pěkně dlouho neslyšela. Aspoň si mě nikdo nevšimne. Proplížím se Velkou síní až k učitelskému sboru. Rozhodnu se pro toho, co sedí nejvíce na kraji a domluvím se s ním. Lektvary. To bude zajímavé. Teď mám hlad. (:D) Vydám se ke stolu s červenou barvou, protože se mi zdalo, že jsem zahlédla...
"Lilly!"
"A... Ariano? Co tu děláš?"
"Exkurze. Mám zvláštní schopnosti (BAF), ale už tě asi neuvidím (BAF), tak jsem se přišla rozloučit. Celé odpoledne prosedím v Lektvarech," sdělím jí.
"Teď máme dvojhodinovku."
"Super. Můžu si přisednout?"
"Jasně. Tohle je Janet, Claire a Petty. Tohle(to) je Ariana."
"Ahoj, holky."
"Evansová! Koho to tam máš?"
"Chcípni, Pottere."
"Ani mě nehne." (Taky by byl sám proti sobě :D)
"Ty..." Lilly asi brzy vybuchne.
"Klid, Lilly. Já to vyřídím," šeptnu jejím směrem a vstanu, dojdu až k Potterovi. (Andělíčku můj strážníčku,...)
"Zdravím... Jamesi." To jméno šeptnu. Zaskočí mu hovězí. (Taky bych se lekla :D)
"Můžu s tebou mluvit? (Kéž bys nemohla!) Ve Vstupní síni?" Pokrčí rameny (a podepisuje rozsudek smrti). Mrknu na Lilly a odejdu do Vstupní síně.
"Jak víš, jak se jmenuju?" vyhrkne James. (Bylo to vyhrkne nebo vykřikne, tak doufám v to první)
"Jak myslíš, že jsem se k němu dostala?"
"Lilly?" řekne překvapeně a zrudne.
"No ano. Chceš radu?" (Řekni ne! Řekni ne!)
"Jakou? Pokud to má co dělat s Lilly, tak já už to pomalu vzdávám."
"To nesmíš! Stačí to předstírat. Přestaň ji zvát na rande a říkat jí přinejmenším příjmením. Odpovídej jen, když tě vyzve a velmi krátce. A teď to nejtěžší. Nekoukej na ni 100x denně. Omez to na na 1x za hodinu." (Být tebou, Jamesi, já bych si jí radit nenechala) Zaúpí. (Autorka se mlátí hlavou o zeď)
"To nezvládnu."
"Pak zapomeň na Lill."
"Zkusím to," vzdá se.
"Super!"
"Ještě něco."
"Jo?"
"Proč mi pomáháš?" (Chrchr... echm... eh)
"Přijdeš mi fajn." (Škoda, že to není oboustranné)
"Dík." Po těch slovech vběhne zpět do Velké síně. Já se vydám rovnou k učebně Lektvarů. Lilly přijde za chvíli.
"Co jsi s Jamesem udělala?"
"Coby? Nic."
"Ani se na mě nepodívá."
"Vadí ti to?"
"Nerada to říkám ale jo."
"Asi už to vzdal. Nejevíš o něj sebemenší zájem, tak co jsi čekala? Co teď budeš dělat?" (Promluvila odbornice na mezilidské vztahy...)
"Hledat pravou lásku," pleskne se přes pusu. (Jako rybou :D) Uteklo jí to. (Jop, to zní jako Lilly *protáčí oči*) Přesto odpovím:
"Jsi slepá, když ji nevidíš." Chce se mě ještě na něco zeptat, ale to už přichází učitel. Vejdu jako poslední. V hodině mi Lilly pošle psaníčko.
James?
Nejsi si jistá? Pak to vyzkoušej.
Jak?
Jak? Polib ho, holka. (*lol*) Nic víc ti poradit nemůžu. Nepošlu ho ale zpátky.
Až skončí dvouhodinovka, vtisknu jí ho do ruky a řeknu:
"Dej mi pak vědět, jaks skončila. (Avada Kedavra!) Budeš mi chybět," řeknu a se slzami obejmu. Už fakt, že brečím mě děsí. (To mě taky :D)
"Nebudu ti psát. (Dojeb) Počkej si a sleduj." Co? (Správně. Co? Vždyť to ještě nečetla?!) Lilly nechá všechny vyjít ven a zastaví Jamese. Uhýbá pohledem. (Jop, to zní jako James *protáčí oči*)
"Jamesi, podívej se na mě," řekne. James se na ni podívá. Ta se usměje a políbí ho. Bože! Zamilovaní jsou sladkobolní. (Tuhle metodu zjišťování jsem myslím okopírovala z nějaké povídky, takže se tímto omlouvám její autorce za tohle nehorázné zprznění jejích myšlenek)
Poplácám Jamese po rameni a na Lilly mrknu, když na chvíli otevře oči. (Počkat, ona se jim do toho pletla? *odešla se oběsit*)
Odcházím od nich a mrzí mě, že už je asi neuvidím. (Jejich jediné štěstí, představa, že se jim plete ještě do...) Dojdu za učitelem.
"Budu tu ještě jednu hodinu, pak odcházím."
"Dobrá. Líbí se vám moje hodiny?"
"Ano, velice," řeknu a celou další hodinu tam prosedím s mrzimorskými, kteří jsou mimochodem taky moc fajn.
Potom jdu na večeři. Najím se u mrzimorských a když pohledem zajedu (:D) mezi nebelvírské, vidím, jak James objímá Lilly a ta se na něj usmívá. (Pomyslím si, jak je úžasné a super, že jsem na světě a dávám lidi dohromady :D) Usměju se taky a jdu si sednout k jezeru. Dívám se, jak se paprsky slunce odrážejí od hladiny, když za sebou uslyším kroky. Lilly. (Podle způsobu dopadu bot na trávník a odrazu zvuku...)
"Ahoj," řekne. "Nemůžu si zvyknout na hodného a milého Jamese a už vůbec na to, že už tě neuvidím (a budu mít konečně klid)." Chvíli si povídáme.
"Už musím jít," sdělím prostě a vstanu. Lilly ke mně přijde a obejme mě.
"Budu doufat, že se ještě setkáme. Budu ti psát." Se slzami v očích ji opouštím a cestou k hradu potkám Jamese. (No to je náhodička!) zastaví mě.
"Ani netušíš, jak moc jsem ti vděčný. Škoda, že odcházíš. Určitě se ještě uvdiíme. Ahoj."
"Ahoj, Jamesi. Jen tak. (Bůhví, proč tam ta věta je) Ona tě měla vždycky ráda. Vadila jí jen samozřejmost, která z tebe vždycky vyzařovala. Jsi moc fajn. Petr se mi nelíbí. Neměl bys mu moc věřit. (:D Spoiler, holka!) Ahoj!" řeknu a odejdu. Petra jsem krátce zahlédla v lektvarech. Mluvil s ním jakýsi světlovlasý kluk. (Nadmíru podezřelé, skutečně :D) Nelíbí se mi. Vůbec se mi nelíbí. (Podruhé připsáno později, bůhví proč)
Došla jsem k bráně. Táta už tam byl.
"No tak. Ve skutečnosti jim nedáváš doopravdy sbohem," těší mě. (Tuším, že to je taky od někud okopírované)
"Já vím," šeptnu smutně. Obejme mě kolem ramen a já se naposledy podívám k jezeru. Lilly a James se drží za ruce (tomu říkám ostříží zrak :D) a dívají se za mnou. Mávnu na sbohem. Oni též. Pak obejmu tátu a on se se mnou přemístí zpět domů. Jdu spát. Ztráta Lilly je... je... (dramatická pauza) nekustečně hrozná.

Z celého srdce se J. K. Rowlingové omlouvám...

TePa 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 2:37 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama